Mali Artyści

Mali Artyści to cykl zajęć artystycznych letnich lub całorocznych w formie stacjonarnych warsztatów i plenerów wakacyjnych w Krakowie należący do Programu Gratia Artis. Cykl ten jest skierowany do dwóch grup wiekowych, dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat oraz 10-15 lat przejawiających zamiłowanie do sztuki.

Praca w grupie rówieśników o podobnym usposobieniu i wrażliwości sprzyja rozwojowi empatii, zawieraniu znajomości, budowaniu więzi i przyjaźni oraz daje wyjątkowo przyjemną okoliczność na rozwijanie swoich pasji w dowolnie wybranych mediach artystycznych. W tym w rysunku, rzeźbie, ceramice, malarstwie, grafice i fotografii.
Praktyczny rozwój umiejętności zdobytych w trakcie ciekawych zabaw i podróży artystycznych pozwala młodym adeptom sztuki na poznanie przyjaznej przestrzeni wolności tworzenia poprzez użycie dowolnych środkach ekspresji artystycznej.

Koszt Warsztatów Letnich Mali Artyści to 1540 zł w partycjach po 10 dni w terminach 1-10 lipca lub 10-20 lipca w godz. od 10.00-tej do 14.00-tej

Koszt Warsztatów Całorocznych Mali Artyści to 770 zł miesięcznie z możliwością uczestniczenia w 4-ech zajęciach sobotnich w godz. 13.00-16.00 oraz 4-ech zajęciach niedzielnych w godz.10.00-13.00-tej w miesiącu.

Termin rozpoczęcia warsztatów letnich 1 lipca zaś całorocznych 1 września o godz.10.00-tej w Pracowniach Artystycznych Gratia Artis w Krakowie plac Matejki 3 pracownia 8 vis a vis gmachu ASP. Dodatkowe informacje i zapisy tel. 604062988 – koordynator programu Piotr Suchodolski

Zajęcia warsztatowe pozwalają w niedługim czasie poznać nową przestrzeń ekspresji twórczych, rozwinąć talent oraz poszerzyć swoje umiejętności w posługiwaniu się dowolnie wybranymi technikami. Bliskie obcowanie ze sztuką oraz poznawanie tajników warsztatowych daje terapeutyczne rezultaty i pozwala na nieograniczone możliwości stosowania artystycznych praktyk w trakcie uprawiania swoich pasji ubogacając możliwości twórczej wypowiedzi. W trakcie artystycznych zabaw i zadań praktycznych wraz z obserwacją obiektów natury lub kompozycji przestrzennych poszerzona zostaje wrażliwość oraz skala doznań sensorycznych, estetycznych a także buduję się rozumienie zjawisk i zależności wizualnych. Daje to możliwość poznania formy, przestrzeni, faktury, budowy koloru, waloru, linii, czy plamy. Udział w warsztatach zmienia świadomość młodych adeptów sztuki w kwestii wrażliwość estetycznej, zasad kompozycji, złożoności formy czy dynamiki obiektu i obrazu.

Uczestnicy kursu mają do dyspozycji w pracowni ustawienia poruszające zadany problem. Pozornie proste kompozycje mogą zawierać ukryty, emocjonalny przekaz lub konieczność wykorzystania swojej wyobraźni do stworzenia czegoś odpowiednio przekształconego. Zatem nie zawsze będzie chodziło o inwentaryzowanie obiektu znacznie częściej o jego interpretację poprzez pobudzoną sferę emocji i wyobraźni.

W trakcie przebiegu zajęć programu Mali Artyści uczestnicy uzyskują obiektywny obraz postępów oraz otrzymują praktyczne zalecenia i wskazówki dotyczące wyboru metod oraz dalszej drogi tego niezwykle przyjemnego i terapeutycznego dla ducha rozwoju.

Rezygnacja z kursu jest możliwa w dowolnym momencie jego trwania z uwagi na brak umów.

Miejsce: Kraków, Plac Matejki 3 Artystyczne Pracownie Gratia Artis, pracownia 8 (vis a vis gmachu ASP) 5 minut od Dworca PKP i PKS.
Infolinia Gratia Artis tel. 604 062 988 – w godz. 9.00-18.00 – Piotr Suchodolski – koordynator kursu i opiekun pracowni.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje w ramach dokonanej opłaty dostęp do wyposażonej pracowni, oraz ma do dyspozycji pomoce naukowe: deski rysunkowe, arkusze papieru szarego i brystoli 100 x 70, 50 x 70, szkicowniki A4, ołówki, grafity, sangwiny, sepie, pastele, węgiel rysunkowy, gumki chlebowe, klipsy, utrwalacze, sztalugi, kawalety rzeźbiarskie, koło garncarskie, plastelinę, glinę, drut, gips, surowce pomocnicze.

Mecenat artystyczny:
akademicka kadra naukowa oraz aktywni twórczo Artyści.

Uwaga: Kurs ten jest dostępny po uprzedniej rejestracji w zakładce formularz zapisy  należy z rolety podpowiedzi kursów wybrać odpowiedni program zajęć
Mali Artyści – warsztaty letnie
Mali Artyści – warsztaty całoroczne

Call Now ButtonZadzwoń