kurs intensywny wiosenny na ASP oraz Wydział Sztuki UKEN i Szkoły Filmowej (maj-czerwiec)

Wiosenny Intensywny Kurs Multimedialny Gratia Artis – ASP wiosenny cykl majowo-czerwcowy (z opcją zakwaterowania) od 6-go maja do 29-go czerwca br.

Uwaga limit miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń według stanu kolejno potwierdzanych rezerwacji.

Miejsce: Kraków, Plac Matejki 3, Artystyczne Pracownie Gratia Artis, pracownia 8 (vis a vis gmachu ASP) 5 minut od Dworca PKP i PKS.
Infolinia Gratia Artis : tel. 604 062 988 – w godz. 9.00-18.00 – Piotr Suchodolski, koordynator kursu. 

Multimedialny Kurs Przygotowawczy należący do programu Gratia Artis ASP, skierowany jest do kandydatów wybierających się na wszystkie wydziały Akademii Sztuk Pięknych w Polsce a także do Szkół Filmowych, Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz inne wyższe uczelnie plastyczne w kraju i za granicą w tym: Prague College, Universitat der Kunste Berlin, Bauhaus-Universitat Weimar, Univesity of the Arts London (Central Saint Martins), Chelsea College of Art and Design, Birmingham Institute of Art and Design, Royal Academy of Arts, Pennsylvania Academy the Fine Arts – Philadelphia, New York Academy of Art, Art Students League of New York, School of Visual Arts New York.

w programie:
kurs rysunku i malarstwa – akt, martwa natura, kompozycja industrialna,
wzornictwo/design – forma , kolor, ergonomia, funkcja,
projektowanie przestrzenne – harmonia łączenia form, synteza przestrzeni
intermedia – działania multimedialne
kurs animacji i operatorstwa – realizacja obrazu filmowego
kurs fotografii – kreowanie fotografii cyfrowej
przygotowanie teczek – kompletowanie prac, selekcja, ekspozycja
kurs wiedzy specjalistycznej – opcjonalne wykłady uzupełniające, prezentacje
historia sztuki – zakres do maturalny, wykłady uzupełniające, prezentacje (opcja dla chętnych)
Opcjonalnie uczestnicy mogą wziąć udział w dedykowanych wydziałom ASP wykładach obejmujących zagadnienia dotyczące aktualnych działań i trendów w sztuce czy designie omawianych w kontekście z historią sztuki. Teoretyczne wprowadzenia oraz multimedialne prezentacje pozwalają na przypomnienie znajomości historii sztuki oraz dają sposobność przygotowania się do teoretycznej części egzaminu wstępnego na ASP, UKEN oraz Szkoły Filmowej.

Gratia Artis - przygotowanie na ASP

dogodne terminy przystąpienia do kursu: jest to możliwe w dowolnym dniu zajęć pomiędzy 5 maja a 30 czerwca br.
Kandydaci mogą dołączyć do grupy warsztatowej w trakcie trwania kursu w wybranym przez siebie dowolnym dniu maja lub czerwca na określoną przez siebie ilość dni zajęć:
 
– minimalna ilość dni uczestnictwa 6,
– maksymalna ilość dni uczestnictwa 50, 
z opcją wykorzystania wykupionej ilości dni zajęciowych w partycjach całodniowych po 6 godzin dziennie lub połówkowych po 3 godziny dziennie.
Po wyczerpaniu limitu istnieje opcja dokupienia dowolnej ilości dni dodatkowych.
Przy przekroczeniu wykupionych każdych 6-ciu dni kursu uczestnicy otrzymują dodatkowy 1 dzień bezpłatny kursu.
 
Zajęcia  odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty włącznie w godz. 10.00-16.00 wyjątek stanowią wtorek i czwartek z zajęcia odbywają się w godz. od 10.00-tej do 13.00-tej następnie przerwa i ciąg dalszy zajęć od 17.00-tej do 20.00-tej. Dla osób przyjezdnych jest dostępna opcjonalna możliwość zakwaterowania w Domu Studenckim UJ w pokojach 2 osobowych (patrz pakiet informacyjny).
miejsce zajęć:
Kraków Plac Matejki 3 – Artystyczne Pracownie Gratia Artis vis a vis gmachu ASP, (5 minut od Dworca PKP i PKS) patrz pakiet informacyjny).
kadra:
Kurs jest realizowany pod opieką dydaktyczną akademickiej kadry naukowej w formie praktycznych zajęć obejmujących profilowane przygotowanie na wybrane kierunki studiów na Akademii Sztuk Pięknych oraz innych uczelni artystycznych w tym także zagranicznych.  Program uwzględnia indywidualny stopień zaawansowania kandydatów. Kurs obejmuje ukierunkowane strategie przygotowawcze mające zastosowanie w praktykach egzaminacyjnych.
Zajęcia pozwalają na zweryfikowanie swoich umiejętności i utwierdzenie się w przekonaniu co do trafności wyboru właściwego kierunku studiów artystycznych.
W trakcie kursu uczestnicy mają sposobność kompletowania wymaganej ilości prac do „teczki” oraz korzystania z indywidualnej pomocy opiekuna pracowni.
 
koszt indywidualnej selekcji (opcja) prac wraz wyborem sposobu oprawy i ekspozycji – 100 zł (z opłaty zwolnieni są uczestnicy 10 lub wiecej dni kursu wiosennego).
zakwaterowanie
Opcja noclegowa dla osób przyjezdnych w domu studenckim 60 zł za dobę od osoby.
Noclegi w pokojach 1, 2 i 3 osobowych dostępne wyłącznie na czas kursu dla uczestników programu Gratia Artis na podstawie przesłanej karty uczestnika.
koszty:
Dzienny koszt uczestnictwa t.j. 6 godzin zajęć to 192 zł, trwających w godz. 10.00-16.00  z możliwością wykorzystania 6-ciu dostępnych dziennie lub 1/2 czyli 3 godzin dziennie.
Odpłatność za kurs naliczana jest według wielokrotności dni uczestnictwa.
Bezpłatne dni dodatkowe:
Każdy uczestnik kursu otrzymuje 1 dzień dodatkowych zajęć bezpłatnych po przekroczeniu każdego 6-go,
12-go, 18-go, 24-ego itd. dnia uczestnictwa.
Przykładowo bez posiłków:
– koszt 6-ciu dni uczestnictwa:
Bez zakwaterowania : 192 zł x 6 dni = 1152 zł
Z zakwaterowaniem  : 192 zł x 6 dni + 360 zł noclegi = 1512 zł
– koszt  10-ciu dni uczestnictwa:
Bez zakwaterowania : 192 zł x 10 dni + = 1920 zł
Z zakwaterowaniem : 192 zł x 10 dni + 600 zł noclegi =  2520 zł.
Wyżywienie na parterze w budynku pracowni vis a vis gmachu ASP, bar vegetariański „Glonojad”. Opłata za posiłki dla uczestników kursu i warsztatów Gratia Artis w cenie po 20 – 40 zł w godz. 10.00 – 20.00

Kurs wiedzy specjalistycznej – opcjonalne wykłady uzupełniające.
Opcjonalnie uczestnicy mogą wziąć udział w przygotowawczym, intensywnym kursie wiedzy specjalistycznej z zakresu aktualnych działań i trendów w sztuce w tym designie i grafice użytkowej omawianych w kontekście z historią sztuki.
Zajęcia oparte na aktualnej literaturze tematu wzbogacone o multimedialne prezentacje pozwalają na usystematyzowanie, utrwalenie i poszerzenie wiedzy wymaganej w trakcie III-go etapu egzaminu na ASP.

koszt bloku zajęć wiedzy specjalistycznej – 300 zł (6 godz.)

Na blok 6 godz. lekcyjnych składają się 3 wykłady wraz z prezentacjami po 2 godz. od 18.00 do 20.00 + dedykowane skrypty tematyczne na każdy z wykładów

Uczestnicy w ramach opłaty otrzymują do dyspozycji w pracowniach sztalugi rysunkowe stacjonarne i plenerowe, deski rysunkowe, w trzech formatach, papiery rysunkowe w dowolnych formatach, bristole, papiery szare, węgiel rysunkowy, grafity, ołówki, sangwiny, pastele, fiksatywy, gumki, tusz, emulsje, klipsy, etc. za wyjątkiem materiałów malarskich.
rejestracja
Pakiety informacyjne zawierające szczegółowe informacje o grupach zajęciowych oraz formularz karty uczestnika wraz z mapką lokalizacji odsyłany zwrotnie drogą elektroniczną e-mail według kolejności zgłoszeń dokonanych drogą Rejestracji Elektronicznej.

Uwaga:
Rejestracja jest warunkiem uczestnictwa w kursie. Aby potwierdzić rezerwację miejsca należy otrzymaną kartę uczestnika wypełnić i odesłać e-mailem, lub pocztą do biura koordynacyjnego w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania.
mailem: s2point@kr.onet.pl
lub drogą pocztową na adres zwrotny:
Biuro organizacyjne INCI Gratia Artis
ul. Salwatorska 4 pok.11, 30-109 Kraków,

Informacja dla opłacających zajęcia przelewem na konto organizatora:

INCI – Gratia Artis
PKO BP II Oddział Kraków
11 1020 2906 0000 1302 0123 9698

tytuł wpłaty:
Kurs Wiosenny Gratia Artis – ASP
imię i nazwisko uczestnika…….

Uwaga:
Odesłana karta potwierdza uczestnictwo w kursie rezerwując miejsce na liście uczestników.
Rezerwacja miejsca na kursie nie jest możliwa bez odesłania do naszego biura wypełnionej karty uczestnika zaopatrzonej dowodem wpłaty zaliczki w kwocie 300 zł (patrz karta zgłoszeniowa) i traci ważność.
Informacje dodatkowe tel. 604 06 29 88 koordynator d/s kursu Piotr Suchodolski (w godz. 9.00-18.00)
 
 
Call Now ButtonZadzwoń