Rysunek i malarstwo dla Hobbystów 15+ oraz kandydatów do Liceów Plastycznych

Hobby Gratia Artis 15+rysunek dla hobbystów malarstwo dla hobbystów

Hobby Gratia Artis 15+ to cykl lekkich zajęć artystycznych odbywających się w  tygodniu oraz w soboty przez cały rok począwszy od 4-go września do 15-go lipca pozwalający w gronie osób o podobnym usposobieniu i wrażliwości na sztukę i piękno rozwijać swoje pasje w dowolnie wybranych mediach artystycznych w tym rysunku, malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki, fotografii, animacji i intermedia.
Kurs ten jest skierowany do kandydatów do liceów plastycznych oraz młodych miłośników sztuki i hobbystów w dwóch grupach wiekowych od 15 do 17 lat oraz 18 do 29 lat. Odpowiednikiem dla dojrzałych miłośników sztuki tego kursu jest kurs dla dorosłych hobbystów Gratia Artis 30+ w wieku od 30 lat.

Wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte w trakcie tych przyjemnych podróży artystycznych pozwala na swobodne posługiwanie się różnymi środkami artystycznego wyrazu w tym kreowaniem rysunków, obrazów i grafik płaskich a także modelowaniem przestrzeni. Zajęcia warsztatowe pozwalają w niedługim czasie zdobyć umiejętności posługiwania się dowolnymi technikami w rysunku, grafice, malarstwie, rzeźbie czy fotografii. Bliskie obcowanie ze sztuką oraz poznawanie tajników warsztatowych daje nieograniczone możliwości stosowania artystycznych praktyk w trakcie uprawiania swoich pasji ubogacając możliwości twórczej wypowiedzi. W trakcie ćwiczeń praktycznych wraz z obserwacją modela, pejzażu, martwej natury czy kompozycji industrialnej poszerzona zostaje skala doznań estetycznych i zrozumienie zjawisk psychofizjologii widzenia. Daje to możliwość poznania budowy koloru, waloru, linii, faktury czy plamy. Udział w warsztatach zmienia świadomość młodych adeptów sztuki w kwestii wrażliwość estetycznej, zasad kompozycji, złożoności formy czy dynamiki obrazu. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji w pracowni ustawienia poruszające zadany problem. Pozornie proste kompozycje mogą zawierać ukryty emocjonalny przekaz lub konieczność wykorzystania swojej wyobraźni do stworzenia czegoś odpowiednio przekształconego. Zatem nie zawsze będzie chodziło o inwentaryzowanie obiektu znacznie częściej o jego interpretację poprzez pobudzoną sferę emocji i wyobraźni.

W trakcie przebiegu kursu Hobby Gratia Artis uczestnicy uzyskują obiektywny obraz postępów oraz otrzymują praktyczne zalecenia i wskazówki dotyczące wyboru metod oraz dalszej drogi rozwoju tego niezwykle przyjemnego i terapeutycznego dla ducha rozwoju.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje w ramach dokonanej opłaty dostęp do wyposażonej pracowni, modela oraz ma do dyspozycji pomoce naukowe: deski rysunkowe, arkusze papieru szarego i brystoli 100 x 70, 50 x 70, szkicowniki A4, ołówki, grafity, sangwiny, sepie, pastele, węgiel rysunkowy, gumki chlebowe, klipsy, utrwalacze, kawalety rzeźbiarskie, plastelinę, glinę, drut, gips, surowce pomocnicze.

Zajęcia kursu Hobby Gratia Artis 15+ są dostępne dwóch wersjach programowych w dowolnie wybrane dni tygodnia:

Program 1 – limit 24 h zajęć, (770 zł)  wtorki / środy / czwartki w godz. od 17.00 do 20.00-tej lub układ dwóch dowolnych dni w tygodniu po 3 godz. zajęć dziennie lub soboty od godz. 10.00 do 16.00 – 6 godz. dziennie.

Jest to cykl w sumie 2 dni w tygodniu po 3 godz. łącznie czyli 24 godz. miesięcznie w godzinach od 17.00 do 20.00 rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia

Program 2 – bez limitu godzin, (890 zł) powyżej 24 h w miesiącu 

*„Środy z aktem” – opcja zajęć studyjnych z natury dla osób pełnoletnich

Dostępne cykle zajęć:
– poniedziałki i piątki sesje zajęć od godz. 10.00 do 13.00, także od 17.00-20.00
– wtorki + czwartki sesje zajęć od godz. 17.00 do 20.00
– środy sesje zajęć od godz. 17.00 do 20.00
– soboty sesje zajęć od godz. 10.00 do 16.00

Rezygnacja z kursu jest możliwa w dowolnym momencie jego trwania z uwagi na brak umów.

Miejsce: Kraków, Plac Matejki 3 Artystyczne Pracownie Gratia Artis, pracownia 8 (vis a vis gmachu ASP) 5 minut od Dworca PKP i PKS.
Infolinia Gratia Artis tel. 604 062 988 – w godz. 9.00-18.00 – Piotr Suchodolski – koordynator kursu i opiekun pracowni

Mecenat artystyczny:
akademicka kadra naukowa oraz aktywni twórczo artyści

Uwaga: Kurs ten jest dedykowany kandydatom do liceów plastycznych i jest  dostępny po uprzedniej rejestracji w zakładce formularz zapisy  należy z rolety podpowiedzi kursów wybrać Hobby Gratia Artis 15+ 

więcej przykładów prac uczestników warsztatów

https://www.instagram.com/p/CBaPlf2HKC-/?igshid=1xrze7jubpn65

https://www.instagram.com/p/CAhTxRJHUSw/?igshid=q1qkgzy11pjb

Call Now ButtonZadzwoń