Wzornictwo

wzornictwo architektura wnętrz Gratia Artis Kraków

Wzornictwo to kurs dedykowanych zajęć kierunkowych należących do  edukacyjnego Całorocznego Programu Gratia Artis – ASP w formie kursu przygotowawczego dla kandydatów na studia artystyczne na Wydziałach Projektowania Form Przemysłowych oraz  Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych oraz innych artystycznych uczelni zagranicznych. W trakcie profilowanych zajęć uczestnicy kursu mają możliwość pełnego przygotowania się do egzaminów wstępnych na wymarzone studia artystyczne oraz pogłębienia wiedzy niezbędnej dla późniejszych studentów wydziałów projektowych oraz do pracy w zawodzie projektanta.

Uczestnicy tych zajęć mają możliwość indywidualnego rozwoju swoich twórczych predyspozycji i zastosowanie ich w kreowaniu funkcji, ergonomii oraz estetyki przedmiotu i wnętrza. Przyszli projektanci już w trakcie powstawania koncepcji swoich autorskich projektów gromadzą wiedzę z zagadnień historii sztuki, ergonomii materiałoznawstwa oraz praktyczne doświadczenie niezbędne do późniejszego samodzielnego prowadzenia procesu projektowania i wdrożenia go w realizację. Teoretyczne i praktyczne zmagania młodych projektantów z procesem tworzenia pozwalają na utwierdzenie się w przekonaniu co do słuszności wyboru zwojego przyszłego zawodu designera .

Praktyczne zajęcia w naszej modelarni stwarzają obok wiedzy na temat formy czy funkcji także okoliczność poznania oraz stosowania materiałów recyclingowych, ekologicznych. Program poznawania wzornictwa od kuchni pozwala na świadome operowanie kolorem, poszerza umiejętność odpowiedniego stosowania koloru w chromoterapii, a także uczy wyrażania emocji poprzez kolor. Tak zdobyta wiedza stanowi cenne doświadczenie dla rozwoju projektowania zrównoważonego, zielonego designu .

Współczesne proekologiczne trendy proponują krytykę złego designu zaśmiecającego niedegradowalnym plastikiem każdy zakątek świata. Jest to doskonała okazja aby nowe pokolenia młodych projektantów wprowadzały dzięki swojej wiedzy zmiany w stosowaniu alternatywnych eko-materiałów będących podstawą świadomej, zrównoważonej konsumpcji w nowych ekologicznych modelach życia.

Zatem sprawdźmy, jak powstaje dobry design i na czym polega praca projektanta?

Uwaga: Kurs ten jest dostępny po uprzedniej rejestracji w zakładce formularz zapisy  na Całoroczny Kurs Gratia Artis – ASP lub Kurs Letni Gratia Artis, Warsztaty i jest jego integralną częścią.

więcej przykładów prac uczestników warsztatów

Call Now ButtonZadzwoń